SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Mehmet Metiner’den “Ben olsam Alnının Çatısından Vururdum” Açıklaması

Mehmet Metiner’den “Ben olsam Alnının Çatısından Vururdum” Açıklaması
Bu haber 07 Ekim 2016 - 23:11 'de eklendi ve 3.512 kez görüntülendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu önderliğinde bugün bir araya geldi. Enis Yavuz Yıldırım ve Adalet Bakanlığı üst düzey yetkililerinde katıldığı toplantıda cezaevlerinde bulunan insanların hakları gözden geçirildi. Komisyon başkanı Mustafa Yeneroğlu, insan haklarının her şeyden önce geldiğini ve kesinlikle korunması gerektiğini belirterek, önceliklerinin ceza ve infaz kurumlarında olan hataların düzeltilmesi olduğunu ifade etti. “Bizi burada bir araya getiren şeyin insan haklarına inanmamız” olduğunu belirten Mustafa Yeneroğlu ayrıca işkence gibi usulsüz cezaların kontrolünün ele alınması mevzusuna da değindi.

Herkesin fikirlerini beyan etmesinin ardından ise TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu için düzenlenen toplantıda, Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı AK Partili Mehmet Metiner’de söz hakkı aldı. Mehmet Metiner, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan Fetullah Terör Örgütü mensuplarına cezaevlerinde ağır işkenceler yapıldığını belirtenlere karşı çıkarak “Fetullah Terör Örgütünü destekleyen propagandalara destek olmayacağız, özellikle algı operasyonlarına asla kanmayacağız. Fetullah Terör Örgütü mensuplarına ağır işkencelerde bulunulduğunu düşünmüyorum. Bu kısımda hiçbir duyum ya da resmi bir belge elimize geçmedi. Yine de teröristlerin yanlarına gidip ‘Size işkence mi yapıyorlar?’ diye soran algı operasyoncularına taviz vermeyeceğiz.”

Mehmet Metiner kısa bir toplantı arasının ardından ise şok sözlerine devam etti, “Fetullah Terör Örgütü mensupları teröristlerin yakalandığı sıradaki yediği tekme, tokat veya dayaklarla ben ilgilenmiyorum. Orada ben olsaydım bende kesinlikle aynısını yapardım, hatta daha fazlasını yapardım. Savaşta hukuk geçerlidir ve darbeciler kesinlikle vatan hainidir. Eğer 15 temmuz gecesi elimde silah olsa, darbecilerin alnının çatısından vururdum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA