SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Meral Akşener MHP’den İhraç Edildi

Meral Akşener MHP’den İhraç Edildi
Bu haber 08 Eylül 2016 - 20:18 'de eklendi ve 3.507 kez görüntülendi.

Meral Akşener, Devlet Bahçeli’ye karşı imza kampanyası düzenleyen grubun en öne çıkan isimlerinin başında geliyordu. Hatta Meral Akşener olağanüstü kurultay için imza topladı. Bu imzalarla seçimli kurultay olamacağını belirten Bahçeli’ye karşı dava açarak imza kampanyası dolayısıyla kararların uygulanmsı gerektiğini belirtti ve seçimli kurultay yapıalcağı kararı çıktı.

MHP’de Devlet Bahçelinin muhaliflerinden Eski MHP’li vekil Meral Akşener MHP’den ihraç edildi. Akşener’in ihraç edilmesi kararı Partinin Merkez Disiplin Kurulu kararı oy birliğiyle alındığı belirtildi.

Meral Akşener Neden MHP’den İhraç Edildi?

MHP’nin muhaliflerinden eski milletvekili Meral Akşener, MHP’den ihraç edildi. Merkez Disiplin Kurulu kararı oy birliğiyle aldı.Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu, MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, Üsküdar İlçe Teşkilatı üyesi Meral Akşener’in partiden ihraç etti. Yapılan gizli oylamayla bu kişilerin parti üyeliğinden kesin çıkarma cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Merak Akşener ve diğer üyelerin partiden ihraç edilmesi MHP içerisindeki muhalifler tarafından tepkiyle karşılandı.

Devlet Bahçeli’ye “Başparalelci” dedi.

MHP genel merkezi Meral Akşener’in Devlet Bahçeli hakkındaki sözleri nedeniyle inceleme başlattı, MHP’den kesin gözü ile ihraç edileceği düşünuluyor.
Meral Akşener’in MHP’den kesin gözü ile ihraç edileceği düşünuluyor. meral akşener genel başkan adayı olmasıda hayel olarak güzükmekte..

MHP Genel Merkez Yönetimi, Meral Akşener’in Genel Başkan Devlet Bahçeli için kullandığı”Başparalelci” ifadesi nedeniyle inceleme başlattı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhaliflerin açtığı dava sonucu kurultay kararını Yargıtay’a taşıyacaklarını belirterek, “Olağanüstü tüzük kurultayıyla ilgili kanunsuz tarih açıklayanlar suç işlediklerini, vebal taşıdıklarını iyi bilmelidirler. Korsan ve paralel kurultayın toplanması şöyle dursun, düşünülmesi bile akla ziyandır” demişti.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA