SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Samsun Milletvekili Erhan Usta MHP Grup Başkan Vekili Oldu

Samsun Milletvekili Erhan Usta MHP Grup Başkan Vekili Oldu
Bu haber 11 Ekim 2016 - 16:46 'de eklendi ve 3.656 kez görüntülendi.
MHP’de Oktay Vural’dan boşalan grup başkanvekilliği göreine Erhan Usta getirildi. Oktay Vural, geçen haziran ayında grup başkanvekilliği görevinden istifa etmişti. Vural’ın istifasında MHP yönetiminin kurultay sürecindeki tavrı ve muhaliflere yönelik sert tutumun etkili olduğu iddia edilmişti.

ERHAN USTA KİMDİR?

1966 yılında Samsun Havza’da doğan Muharrem Usta, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında uzman yardımcısı olarak görev yapan Usta, 57. Hükümet döneminde Başbakan Yardımcısı Sayın Devlet Bahçeli’nin ekonomi başdanışmanlığını yaptı.

Erhan Usta 1966 yılında Samsun Havza’da doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Havza’da tamamladı. Aile büyükleri halen Havza’da yaşamaktadır. Memleketiyle ilişkisi hiç kesilmedi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden Haziran 1988’de mezun oldu.

Mart 1989’da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığında uzman yardımcısı olarak göreve başladı.

Kasım 1993’de Planlama Uzmanı oldu. Aralık 1997’de ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası dalında yüksek lisansını birincilikle bitirdi.

57. Hükümet döneminde Başbakan Yardımcısı Sayın Devlet Bahçeli’nin ekonomi baş danışmanlığını yaptı. Devlet Planlama Teşkilatındaki (yeni ismiyle Kalkınma Bakanlığı) kariyeri Kasım 1999’da Finansman Dairesi Başkanı, Kasım 2001’de Yıllık Programlar ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürü ve Haziran 2009’da Müsteşar Yardımcısı olarak devam etti.

Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı iken 7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimi için 10 Şubat 2015’de görevinden ayrıldı. İstanbul Finans Merkezi Koordinatör yardımcılığının yanı sıra 10 yıl süreyle İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri, görevi gereği finans, vergi, muhasebe, sağlık, ilaç gibi alanlarda birçok kurul, komisyon ve konseyde başkan ve üye olarak çalıştı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Evli ve üç kız çocuğu babasıdır. Yaklaşık 26 yıllık Devlet memurluğunda bürokrasi ve hükümetlerle en üst düzeyde kesintisiz çalıştı.

Kamu gelir ve harcamaları, kamu finansmanı, KİT ve sosyal güvenlik finansmanı; para politikası ve enflasyon; büyüme, ödemeler dengesi, sanayileşme; bankacılık, sigortacılık ve sermaye piyasaları; mahalli idareler; stratejik planlama ve iç denetim bugüne kadar gerek uzman gerekse yönetici olarak çalıştığı alanlardır.

Özellikle son 10 yılda, Kalkınma Planı, orta vadeli programlar ve makroekonomik politika hazırlıklarının teknik koordinasyonunu yürüttü.

Samsun MHP Teşkilatları Bu Durumdan Çok Memnun

MHP’de atamayla göreve gelen Samsun teşkilatlarının sağladığı birlik ve beraberlik ilk meyvesini verdi. Erhan Usta MHP Grup Başkanvekilliği görevine getirildi.

MHP Samsun İl Başkanlığının atandığı andan itibaren ilçe teşkilatları ve Ülkü Ocakları teşkilatının Milletvekili ile uyumlu çalışmaları ilk meyvesini verdi.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA