SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

BlackBerry Telefon Pazarından Çekiliyor

BlackBerry Telefon Pazarından Çekiliyor
Bu haber 30 Eylül 2016 - 0:36 'de eklendi ve 3.447 kez görüntülendi.

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı cihazlar olmak üzere belirli markaların tüketici piyasasında hakimiyet kurması üzerine bir efsane daha son buluyor. Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde ortalarda dolaşan üzücü bir söylenti gerçek oldu. BlackBerry, yetkililerden gelen resmi açıklamalara göre artık akıllı telefon ve akıllı cihaz pazarından sonsuza kadar çekilme kararı aldı.

Tuşlu ve akıllı olmayan telefonların revaçta olduğu dönemlerde sıkça tercih edilen bir marka olan BlackBerry’de akıllı telefon piyasasında tutunmayı başaramadı ve kendi elleriyle kendi mezarını kazdı. BlackBerry’nin CEO’su John Chen’in bu konu hakkında yaptığı açıklama ile ilgili, “Tüm donanım geliştirme işlerimizi bitirme ve bundan sonraki süreçte iş ortaklarımıza kaynak sağlama kararı aldık. Şirket planlamamızda büyük bir dönüm noktasına gelmiş haldeyiz. Para kaynaklarımız oldukça sağlam olmasına oranla yazılıma olan ilgimiz ve eğilimimiz gün geçtikçe artmakta” diyerek gereken açıklamaları yaptı.

John Chen’in yaptığı açıklamaya göre BlackBerry sadece akıllı telefon pazarından çekilecek ve yazılım ve güvenlik sistemlerine olan ilgisini daha da arttıracak. Geçtiğimiz dönemlerde BlackBerry’de Android işletim sistemi tabanlı bir telefon üreterek akıllı cihaz pazarına girmişti; fakat hedeflenen satış rakamlarına ulaşamayınca ve beklenen ilgiyi göremedikleri zaman yetkililer, kararlarını artık akıllı cihaz üretmemek konusunda belirlediler. BlackBerry akıllı telefon üretmekten vazgeçse bile yazılım ve güvenlik uygulamalarına son hız destek verecekleri konusunda BlackBerry CEO’su John Chen, “Bu pazardan çekilsek bile kullanıcılarımızın elinde olan telefonlar için desteği kesmeyi düşünmüyoruz” ifadesinde bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA