SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Bluetooth 5.0 Önümüzdeki Günlerde Akıllı Cihazlar İçin Geliyor

Bluetooth 5.0 Önümüzdeki Günlerde Akıllı Cihazlar İçin Geliyor
Bu haber 06 Ekim 2016 - 19:20 'de eklendi ve 3.501 kez görüntülendi.

Kablosuz olarak bağlantı yapabilen ve düzenli bir şekilde veri aktarabilen Bluetooth teknolojisinin yeni bir sürümü önümüzdeki aylarda akıllı cihazların içerisine gelmesi bekleniyor. Yenilenen Bluetooth 5.0’ın kablosuz bağlantısız yapmak isteyen kullanıcılar için, veri kapsamını çok daha hızlandıracağı ve bu bağlamda çok daha hızlı bağlantılar sunacağı ifade ediliyor.

Şu an için mevcut sürüm olan Bluetooth 4.2’nin ardından gelecek olan sürüm büyük ihtimal ile 5 olarak adlandırılacak. Bluetooth 5 yaklaşık 400 metreye kadar kapsama çevresine çıkacak. Bu da kullanıcıların çok uzak mesafelerde Bluetooth teknolojisini kayıpsız bir şekilde kullanabilmesi manasına geliyor. Ericsson firması tarafından piyasaya sürülen Bluetooth 5, bir önceki sürümde olan hatalar ve eksiklikleri büyük oranda güncelleştirmiş vaziyette bulunuyor. Linley Group tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında, özellikle Bluetooth’un bu sene veya önümüzdeki senenin başında tam olarak duyurulacağı ifade ediliyor.

Bir önceki sürüm, yani Bluetooth 4.2’den daha yüksek hızlara ulaşabilecek Bluetooth 5’in kapsama alanının 4.2’den tam 4 kat daha etkili olduğu ve 2 Mbps’lik bir veri taşıma değerine sahip olacağı belirtiliyor. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA