SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Facebook Yavaşlaması Ne Zaman Düzelecek? Facebook Nasıl Hızlandırılır?

Facebook Yavaşlaması Ne Zaman Düzelecek? Facebook Nasıl Hızlandırılır?
Bu haber 05 Kasım 2016 - 23:46 'de eklendi ve 3.576 kez görüntülendi.

Facebook, Yootube, Whatsapp, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya sitelerine 4 Kasım’dan beri eşim engellenmemiş fakat yavaşlatılmıştır. Ülkemizin en büyük internet sağlayıcısı TTNET bu konu hakkında arandığında daha müşteri hizmetlerine ulaşmadan sesli yanıt olarak bu hız kaybının ve yavaşlamanın kendilerinden kaynaklanmadığını ara ara internetin kontrol edilmesi gerektiğini söylemektedirler.

Özellikle Facebook cep telefonlarında açılıyor fakat paylaşımlar anlık değil 5 yada 6 saat geriden geliyor. Resimler ve videolar yüklenemiyor. Aynı şekilde twitter’da da aynı rounlar yaşanıyor. 

Bu durumdan kurtulmak isteyen sabit hat ile ya da 3g ve 4g ile internete giren kullanıcılar VPN servislerine yöneliyorlar. VPN bir programdır ve detaylı olarak açıklamak gerekirse Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN’ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN’ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP’ler gibi) da kurtarırlar.

VPN Kullanmanın Riskleri Neler?

Kullandığınız vpn programı / firması size aracılık ederek sizi internete kendi sistemleri üzerinden çıkartıyor. yani? tüm veri alışverişiniz birilerinin üzerinden geçiyor. Bu demek oluyor ki; eğer kötü niyetli bir firmaya denk gelirseniz, tüm özel verileriniz, kredi kartı bilgileriniz, şifreleriniz çok kolayca birilerinin eline geçebilir.

Bunun dışında nasılsa vpn kullanıyorum diyerek her türlü suçu işlemeyi kendinize özgür görmeyin. yine kullandığınız firmanın durumuna göre, devletin başvurması sonucu ip bilgileriniz tüm detaylarına kadar verilebilir.

Gerçekten çok iyi ve güvenilir firmaların olmasının yanında başınızı ciddi anlamda belaya sokacak bir sürü firma olduğunu unutmayın. Özellikle bedava verilen servislere ya da inanılmaz ucuz olan yerlere temkinli yaklaşın.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA