SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

iPhone 7 ve 7s Kulaklık Sorunu

iPhone 7 ve 7s Kulaklık Sorunu
Bu haber 13 Eylül 2016 - 23:32 'de eklendi ve 3.723 kez görüntülendi.

Apple geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletinde düzenlediği lansman ile resmi olarak iPhone 7 ve iPhone 7s’i tanıttı. İlk duyurulduğu andan beri yoğun eleştirilere maruz kalan Apple firması kullanıcıları tarafından birçok olumsuz geri dönüş alıyor. Ortalama olarak 4.000 TL’den satışa çıkacak iPhone 7 ve iPone 7s’de herhangi bir 3.5mm’lik jack girişi bulunmuyor! Bu demek oluyor ki iPhone 7 veya 7s sahibiyseniz kulaklığınızın 3.5mm’lik jack girişini direkt olarak telefona bağlayamayacaksınız. Kablosuz kulaklık kullanmadığınız dairde kutu içeriğinden çıkan dönüştürücüyü kullanmanız gerekecek. Bu yüzden hem müzik dinlerken hem de telefonunuzu şarj edemeyeceksiniz. Telefonunuzu şarj ederken müzik dinlemek isterseniz eğer Apple mağazalarından ayrı bir aparat satın almanız gerekecek.

Apple’ın asıl yöneticilerinden Phil Schiller’ın düzenlediği ve iPhone 7’yi tanıttığı lansmanda yıllardır kullanılan 3.5mm’lik jack girişinin Apple marka telefonlarda bulunmayacağını ve alınan bu kararın akıllı telefon piyasası için çok cesura bir adım olduğunu belirtti. Kullanıcılar tarafından genel olarak 3.5mm’lik jack girişinin iPhone 7 ile kaldırılması, zaten ince olan telefonun daha da inceltilmesi için atılan bir adım olarak görülüyor. Apple tarafından iPhone için yapılan bu son hamle sayesinde telefonun girişleri 1’e indirilmiş durumda. Bu sayede giriş kalabalığı kaybolmuş ve telefon oldukça incelmiş oluyor. Yeni iPhone’da kulaklık girişinin kaldırılmış olması, birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Bu sorunların en önemlisini söyleyecek olursak, aynı anda müzik dinleyip telefonunuzu şarj edemeyecek olmanız.

Apple’ın orijinal aksesuarı olan Lightning Dock ile bu sorunu ortadan kaldırarak telefonunuzu aynı anda şarj ederken kablolu bir kulaklık ile müzik dinleyebilmenize olanak sağlıyor. Apple firmasının aksesuar işinden çok fazla paralar kazandığını zaten biliyorduk, Lightning Dock ile aksesuarlardan elde edilen gelirlerde büyük oranda artacaktır. Lightning Dock’ın Türkiye piyasası için ise 190 liralık bir satış fiyatı belirlenmiş durumda. Sonuç olarak yaklaşık 4 bin TL’ye satın aldığınız telefonu müzik dinlerken aynı anda şarj etmek isterseniz 190 lirayı gözden çıkarmanız gerekecek. Lightning Dock gibi kablo kalabalığı ile uğraşmak istemeyenler içinse Apple’ın duyurduğu AirPods’u da kullanmak şimdilik en mantıklısı olacaktır.  

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA