SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

New York, Samsung Galaxy Note 7’yi Yasakladı

New York, Samsung Galaxy Note 7’yi Yasakladı
Bu haber 17 Eylül 2016 - 20:11 'de eklendi ve 3.472 kez görüntülendi.

 

İlk çıktığı günden beri büyük tartışmalara sebebiyet veren Samsung Galaxy Note 7’nin başından geçenleri az çok tahmin edebiliyoruz. Yetersiz mühendislik sebebiyle Galaxy Note 7’nin bataryasının patlama haberleri gündemi oldukça meşgul etmekte. Bunu fark eden New York sivil toplum ve toplu taşıma kuruluşları, Galaxy Note 7 konusuna çok güzel bir çözüm getirmiş!

New York Metropolitan Transportation Authority (MTA) adında Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı bir kuruluş, şimdi de New York’un toplu taşıma araçlarını ve hizmetini kullanan yolcuların, herhani bir istasyona girmeden önce Galaxy Note 7 cihazlarını kapalı tutmaları yönünde bir bildiri yayınlandı. MTA kuruluşu, ayrıca alev alıp patlayan ve kullanıcıda büyük zararlara sebebiyet veren cihazlarında topluma açık alanlarda şarjda bırakılmasını istemiyor. Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinden New Jersey’de de toplu taşımadan sorumlu olan yetkililerin benzer duyurularda bulunduğunu biliyoruz. Bundan birkaç gün önce New Jersey’de “Yolcuların sorumlu davranıp Galaxy Note 7’lerini kapalı tutmasını istiyoruz” yönünde bir açıklamada bulunuldu. Bu duyurular kesin bir kural olmasa da toplu taşıma kullanan insanların gözünün korktuğunu söyleyebiliriz.

Daha öncede US Federal Aviation Authority ve US Consumer Product Safety Agency kuruluşlarından da benzer uyarılar alan Samsung Galaxy Note 7’nin insanlar için büyük bir tehlikeye neden olduğu bu durum yüzünden önümüzdeki günlerde de Samsung’un başının yanacağa benziyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA