SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Reklam Önleyici Adblock Para Karşılığı Reklam Gösterecek

Reklam Önleyici Adblock Para Karşılığı Reklam Gösterecek
Bu haber 16 Eylül 2016 - 12:14 'de eklendi ve 3.494 kez görüntülendi.

İnternet kullanıcılarının gereksiz ve sık gözüken reklamlardan sıkılması dolayısıyla Adblock’un çıkarılmasıyla, kullanıcılar büyük bir dertten kurtulmuştu. Reklamları göstermemek amacı ile kullanılan tarayıcı eklentisi Adblock Plus, geçtiğimiz günlerde gelecek olan güncellemelerin duyurusunu yaptı. Gelecek olan güncellemelerin arasında oluşturulacak yeni bir reklam platformundan da bahsedildi. Adblock firmasının APP adını verdiği yeni bir reklam ağı, artık duruma göre reklam gösteriminde bulunabilecek.

Adblock’un çıkış amacını az çok biliyoruz. Kötü, kalitesiz, sık ve aniden karşımıza çıkan reklamları önleyen Adblock, çok yakında “uygun” olan reklamların yayınını yapacak. Adblocks’un burada Google Adsense gibi büyük uygulamaları kontrolü altına almak istemesi anlaşılamaz bir durum. Açıkçası Adblock’un bu APP uygulaması ile birçok kullanıcı kaybetme tehlikesi de bulunmakta. Reklamlarının yayınlanmasını isteyen firmalar ve internet siteleri ise Acceptable Ads Platform yani APP hizmetini belirli bir ücret karşılığında kullanabilecek. APP uygulaması şu anda beta aşamasında olmasına rağmen önümüzdeki aylarda tam sürüme geçmesi planlanıyor.

Sonuç olarak girdiği her web sayfasında reklam görmek istemeyen kullanıcılar, APP’nin gelmesi ile sıkıntıya düşecek gibi gözüküyor. Bunun yanında Google gibi Adsense hizmetine sahip bir şirketin APP’yi kabul etme ihtimali göz önüne alındığında, reklam yayınlayan birçok web sitesi sahibi için APP uygulaması sitede bulunan reklamlardan çok daha fazla gelir elde etmek üzerine iyi işler çıkartacak gibi duruyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA