SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Yeni Galaxy Note 7’lerde Güvenli Batarya İşareti

Yeni Galaxy Note 7’lerde Güvenli Batarya İşareti
Bu haber 18 Eylül 2016 - 21:43 'de eklendi ve 3.349 kez görüntülendi.

 

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7’nin patlayan bataryaları yüzünden Samsung firmasının başı oldukça yanmıştı. Bunun üzerine Samsung, hasarlı ve arızalı Galaxy Note 7’leri düzeltilmesi adına geri topladı. Şimdi ise yenilenen Galaxy Note 7 için patlamayan ve güvenli bir bataryası olduğunu belirtmek için telefonun ara yüzünde bazı değişiklikler yapılıyor.

Akıllara “Galaxy Note 7 sahibiyim, acaba patlar mı?” sorusu geliyor. Pekala telefonun bataryasının güvenli olup olmadığını nereden anlayacaksınız? İşte Samsung burada sizleri düşünerek toplanan ve yenilenen Galaxy Note 7’lerin kutusu üzerine değişik simgelere yerleştiriyor. Son bilgilere göre bu simge “safe” yani güvenli anlamına gelen “S” harfi olacak. Mavi renkli bu “S” harfi Galaxy Note 7 kutusunun üzerinde yer alacak. Bazı kaynaklar ise telefonun üst kısmındaki pil simgesinin yeşile döneceğini belirtiyor. Bunlar ne derece doğrudur önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Sonuç olarak Samsung’un başı, Galaxy Note 7’den bir kere ağrıdı. Ne de olsa sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. Yapacakları bu güvenli batarya iyileştirmesi, kullanıcılar ve halk için ne derece güvenli olur bilemeyiz. Bundan bir önceki günlerde bazı sivil toplum kuruluşlarının, “kullanıcıların toplu taşımayı kullanmadan önce Galaxy Note 7’lerini kapatmalarını gerektiğini beyan ederiz” dediklerini biliyoruz.  Özellikle bu akıma, son günlerde Hindistan, uçak seyahatlerinde yaptığı açıklamayla birlikte katılmıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA